אודות – משה צוק

משה צוק גדל בכפר סבא והחל את דרכו בעולם העסקים, עוד בהיותו נער בן 16, עם עסק למכירת פרחים. כניסתו לעסקי השיש של אביו פתחה בפניו עולם גדול של אפשרויות ועם חלוף השנים הפך משה צוק לאיש עסקים ותיק ומנוסה אשר בבעלותו עסקים חובקי עולם בתחומים שונים. 

צוק מוצרי שיש בע”מ

החברה פועלת משנת 1980. משה צוק הקים את החברה הראשונה על בסיס העסק של אביו שהיה מפעל יצרני. במשך השנים עסק משה צוק בפיתוח החברה ובהרחבתה וכיום החברה עוסקת ביבוא, ביצוא ובשיווק שיש מכל העולם ומוכרת מאד בקרב קבלני פרויקטים.

מתחילת פעילותה של החברה היא גדלה בהתמדה וביציבות וממתגת את עצמה בין השחקנים המובילים בתחום השיש והאבן הטבעית.

לצוק מוצרי שיש יש חברת אחות, Zuk China, אשר מנוהלת בסין על ידי מנהלת מקומית, הפועלת מול מפעליים מקומיים. החברה מסייעת לקבוצת צוק ברכש, וגם מייצאת שיש מסין ללקוחות ברחבי ארצות הברית ואירופה.

חברת צוק מוצרי שיש הפכה לקבוצה גלובלית בעלת מגוון גדול של מוצרי שיש, אשר נמצאת בגידול מתמיד, עם כוח קניה גדול מול ספקיה.

אופק ביצוע בע”מ

משה צוק הנו הבעלים של חברת אופק ביצוע בע”מ. זוהי חברה מובילה מתחום המדרגות, אשר מייבאת, מספקת ומרכיבה מדרגות למבני ציבור ומסחר, לבנייני מגורים ולבתים פרטיים.

חברת אופק ביצוע מייבאת, משווקת ומתקינה מוצרי שיש, אבן טבעית, גרניט וגרניט פורצלן.

שירותים פיננסיים ופתרונות מימון

משה צוק נכנס לתחום השירותים הפיננסיים בתחילה על ידי מימון של יחידות דיור. כיום הוא הבעלים של מספר חברות המספקות שירותים פיננסיים ואפשרויות מימון תחת השם Zuk Finance. החברות פועלות בגיאורגיה, רומניה, וארה”ב. צוות העובדים ומנהלי החברות הם מקומיים. מדובר בצוותים ותיקים ומקצועיים אשר מכירים היטב את הענף בו הם פועלים.

פעילות המימון הפיננסי של משה צוק בארצות הברית החלה בשנת 2016. החברה בארצות הברית מאפשרת ללקוחות שלא מקבלים אשראי מהבנקים, לקבל מימון לרכישת רכב. בעתיד מתוכננת הרחבת פעילות המימון ברחבי ארצות הברית.

 

משקיע מנוסה

משה צוק הוא משקיע מנוסה. הוא עובד בשיתוף עם צוות עבודה בעל יכולת לזהות יזמים ומפתחי מוצרים בעלי אחריות ונחישות לקידום הרעיון למוצר שלהם. הוא מאתר חברות שיש להן רעיון טוב לפיתוח מוצר וחסר להן הון, ונכנס כמשקיע ושותף פוטנציאלי בחברה.

אחת החברות הללו היא חברת Samsara Luggage, שלאחרונה אף הונפקה בבורסה בארה”ב. החברה פיתחה מזוודה חכמה שמעבר לשימוש הרגיל שלה היא מקושרת לאפליקציה בטלפון החכם ומסוגלת לעקוב אחר המיקום של המזוודה, לשמש כמטען לטלפון הסלולרי ומצוידת באמצעים לתאורה במקומות חשוכים. משה צוק מאמין שהחברה תממש את הפוטנציאל העצום שמייחסים לה.

דוגמא נוספת היא חברת Algo Wix. החברה פועלת בתחום הקנביס הרפואי, אחד מהתחומים החדשים והמתפתחים, והיא מתמחה במשאפים רפואיים, העוקבים ומודדים את השימוש בקנאביס הרפואי.

הדרך הניהולית

משה צוק מאמין במתן סמכויות למנהלים מקומיים בחברות שבבעלותו. בהתאם לראיה הניהולית שלו הוא מחפש את היתרון היחסי בכל חברה שהוא מקים. מנכ”ל ומנהל כספים מקומיים יחד צוות עובדים מקומי מכירים טוב יותר את כוחות השוק ואת דרך העבודה הנכונה מול לקוחות וספקים.

משה צוק אינו נרתע מאתגרים ניהוליים ומאמין שמי שיש לו מטרה ודרך, ופועל בהתמדה, יצליח בסוף. הוא פועל בסבלנות לצלוח זמני משבר ואף יודע לקבל החלטות קשות בהתאם לצורך העסקי.